❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

فروش اینترنتی

با فروش اینترنتی کالاهای سلامت محور فاقد مجوز و تبلیغات کاذب در فضای مجازی برخورد جدی می شود!

دکتر شهریار اسلامی تبار، مدیرکل بازرسی، رسیدگی به شکایات، ارزیابی عملکرد و امور حقوقی سازمان غذا و دارو با اشاره به ادامه فروش برخی محصولات غیرمجاز در فروشگاههای اینترنتی گفت: مجوز فروش اینترنتی فروشگاههای اینترنتی را سازمان غذا و دارو صادر نمی کند بلکه این سازمان تنها با فروش محصولات غیرمجاز برخورد می کند.

وی ادامه داد: برخی از فروشگاه های اینترنتی تبلیغات گسترده اغواگرانه در خصوص فروش محصولات غیرمجاز در فضای مجای داشت که اکنون ۴ دادگاه پرونده دارد، این شرکتها تولید کننده نیست بلکه سفارش دهنده هستند و تولیدات کارخانه های دیگر را با نشان خود عرضه می‌کنند و سازمان غذا و دارو نیز مجوزی برای تولید یا توزیع به این شرکت ها نداده است.

فروش اینترنتی کالاهای سلامت محور فاقد مجوز و تبلیغات کاذب در فضای مجازی ممنوع!

اسلامی تبار عنوان کرد: دستورالعمل فروش اینترنتی محصولات در سال ۹۳ ابلاغ شده است وبر اساس این دستورالعمل فروش دارو بالکل و فروش فرآورده های آرایشی و بهداشتی فاقد مجوز در فروشگاه های اینترنتی تخلف است.

 

مدیرکل بازرسی درباره سامانه ردیابی، کنترل و رهگیری اصالت کالا (ttac) گفت: در انتهای سال ۹۵ براساس قانون راه‌اندازی سامانه به وزارت بهداشت واگذار شد و بر این اساس هر کالایی به خصوص از نوع خارجی که برچسب اصالت نداشته باشند قاچاق محسوب می‌شود.

اسلامی‌تبار افزود: در سال جاری ۷۰هزار بازرسی در ۹ ماهه نخست سال ۹۶ انجام شده که از این موارد ۴هزار بازرسی منجر به کشف شده که ۴میلیون قلم کالای قاچاق شامل دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش حداقل ۲۰ میلیارد تومان بوده است.

 

منبع: پایگاه خبری سازمان غذا و دارو

طراحی سایت