❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

توصیه های دارویی و پیشگیری از مسمومیت ها در ایام نوروز

توصیه های دارویی در ایام نوروز

دکتر آزاده ناظری معاون امور دارویی معاونت غذا و دارو اراک بیان کرد: اگرچه مسافرت‌های خانوادگی و دوستانه در ایام تعطیلات نوروز باعث آرامش و تفریح است، اما امکان دارد برای برخی با مخاطراتی همراه باشد. مسمومیت دارویی و غذایی هر ساله در تعطیلات نوروز افراد زیادی را گرفتار می‌کند و ضروری است تا در سفرهای نوروزی نکات دارویی را رعایت کنیم تا از مسمومیت‌ها در امان باشیم.

دکتر ناظری ادامه داد:همشهریان و مسافرین نوروزی توجه داشته باشند داروهایی که تاریخ انقضاء آنها فرا رسیده است را از بسته بندی اصلی خارج و داخل کیسه زباله و یا چاه فاضلاب ریخته، معدوم نمایند. قطره های چشمی که از باز شدن درب آن یک ماه گذشته است دیگر استریل نمی باشند و باید دور ریخته شوند. هیچگاه داروهای خود را در اتومبیلی که زیر نور آفتاب پارک شده است و یا زیر شیشه عقب اتومبیل (حتی در زمستان) قرار ندهند. هرگز غذاهای پخته شده را بیش از ۲ ساعت ( اگر هوای اتاق گرم می باشد، بیش از یک ساعت) در دمای محیط رها نکنند.

هیچگاه در داخل اتومبیل با موتور روشن در مدت هر چند کوتاه، نخوابند. این کار سبب بروز مسمومیت کشنده با منوکسید کربن خواهد شد.
معاون امور دارویی معاونت غذا و دارو یادآور شد: علاوه بر اطلاع از محل دسترسی به داروهای مورد نیاز هموطنان عزیز می توانند در صورتی که در مورد نحوه مصرف داروها، عوارض دارویی، تداخل و مسمومیت دارویی سوالی داشتند با سامانه تلفنی ۱۹۰ یا ۱۴۹۰ تماس بگیرند، تا کارشناسان این معاونت  پاسخگوی سوالات آنها باشند.

رسول غفاری

طراحی سایت