❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

در آستانه فرا رسیدن سال نو نکاتی که باید در مورد مواد شوینده بدانیم.

به گزارش ایفدانا – Ifdana ، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو،الناز بهروز، در آستانه فرا رسیدن سال نو اظهار داشت:این روزها بر اساس سنت دیرینه ایرانیان نظافت و شستشوی خانه ها آغاز می شود. علاوه بر اینکه باید مراقب باشیم دچار حوادثی مانند سقوط از ارتفاع نشویم، باید توجه داشت که استفاده نابجا و بدون آگاهی از مواد شوینده و پاک کننده شیمیایی می تواند خطرات جبران ناپذیری را ایجاد نماید.

دکتر بهروز به ذکر نکاتی در خصوص چگونگی استفاده از مواد شوینده پرداخت و گفت:همیشه باید قبل از استفاده از فرآورده های شیمیایی و شوینده برچسب روی بسته بندی را مطالعه و سپس استفاده شود و همچنین در هنگام استفاده از این مواد، پنجره ها را باز کنید تا هوا به خوبی در محیط جریان داشته باشد زیرا بسیاری از این ترکیبات بخارات سمی ایجاد می کنند و به مخاط دهان، بینی و ریه صدمه می زند.

این پزشک داروساز در ادامه گفت :هنگام نظافت سطوح و استفاده از ترکیبات شوینده و پاک کننده از دستکش لاستیکی، کفش جلوبسته و درصورت امکان از ماسک استفاده شود و همچنین از مخلوط کردن مواد شیمیایی مانند جوهر نمک و مواد سفید کننده و لک بر جداً خودداری کنید زیرا بخارات و گازهای ناشی از این اختلاط بسیار سمی و خفه کننده می باشد.

وی افزود:همیشه پس از استفاده از مواد شیمیایی سریعاً درب آن را ببندید و از دسترسی کودکان خارج نمایید و توصیه می شود هیچگاه این فرآورده ها را در ظرف مواد خوراکی مانند بطری نوشابه نگهداری نکنید زیرا این عمل سبب خورده شدن اشتباهی این مواد توسط کودکان و مسمومیت شدید آنان خواهد شد.

وی در پایان توصیه کرد :در صورتیکه کودک شما ماده ای غیر خوراکی را بلعید، با مرکز اورژانس ۱۱۵و یا مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم به شماره ۱۹۰ تماس بگیرید.

 

منبع: ایفدانا

طراحی سایت