❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

عدم افزایش بودجه بیمه سلامت در لایحه ۹۷

جمعیت بیمه شدگان کاهش می یابد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به لایحه بودجه ۹۷ برای برگزاری آزمون وسع به‌منظور تعیین دهک‌های دریافت‌کننده حق بیمه سلامت را اقدامی علمی و منطقی دانست.

احمد حمزه تعیین دهک هایی که بر اساس بندی از لایحه بودجه ۹۷ در پی برگزاری آزمون وسع می توانند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند، را اقدامی علمی، صحیح و منطقی دانست و گفت: ما اینقدر منابع نامحدود نداریم که هر کاری تمایل داشتیم با آن انجام دهیم، بنابراین باید برای هزینه کرد منابع محدودی که دراختیار بیمه سلامت قرار دارد، به گونه ای اقدام شود، تا تنها افرادی که استحقاق بهره‌مندی از خدمات رایگان این بیمه را دارند، از آن بهره‌مند شوند.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، ادامه داد: دولت تدبیر صحیحی برای تعیین معیارهای لازم برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت اندیشیده است، چراکه استفاده از نظام ارجاع امری اجتناب ناپذیر است ضمن اینکه باید به این نکته هم توجه شود که اغلب افراد نیازمند جامعه فقط به مراکز درمانی دولتی مراجعه می کنند که این منابع محدود بیمه ها نیز باید در همین مسیر هزینه شود.

وی در مورد اظهارنظر برخی مبنی بر اینکه در پی برگزاری آزمون وسع حدود هشتاد درصد از افراد تحت پوشش بیمه سلامت حذف خواهند شد، یادآورشد: بی‌تردید از بین یازده میلیون فردی که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، حدود پنج میلیون از آنها پیش از استفاده از این بیمه حق بیمه خود را از طریق بیمه خویش‌فرما بدون هیچ مشکلی پرداخت می‌کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: هم‌اکنون تنها دهک‌های یک و دو جامعه باید از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره‌مند شوند که از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی معرفی شده‌اند و قطعا آزمون وسع این افراد را حذف نخواهد کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه نیازی به افزایش بودجه بیمه سلامت وجود ندارد، تاکید کرد: اگر آنچه در قانون بر آن تاکید شده از جمله ده درصد از هدفمندی یارانه‌ها و یک درصد ارزش افزوده به طور کامل به همراه بودجه جاری به بیمه سلامت پرداخت شود، دیگر نیازی به افزایش بودجه نخواهد بود.

گفتنی است بر اساس بند الف تبصره ۱۷ لایحه بوده ۹۷، به منظور رعایت عدالت در سلامت و پایداری منابع، در سال ۱۳۹۷ ارائه خدمات بیمه پایه تعریف شده برای کلیه اقشار که بر اساس آزمون وسع به صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می گیرند حتی الامکان از طریق نظام ارجاع، پزشک خانواده و در مراکز دانشگاهی خواهد بود، بهره مندی از سطح خدمات بالاتر اعم از خدمات ارائه شده در مراکز غیر دولتی و بیشتر از بسته خدمات بیمه پایه تعریف شده فوق الذکر، مستلزم مشارکت مالی بیمه شدگان در پرداخت حق سرانه بیمه خواهد بود.

منبع: سلامت نیوز

طراحی سایت