❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

قرص برنج

عواقب قانونی و مجازات ناشی از فروش غیرقانونی قرص برنج!

به گزارش داروسل به نقل از ایفدانا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به آیت ا… آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به مرگ سالانه صدها نفر از شهروندان ایران در اثر مصرف ماده سمی به نام “قرص برنج” پیشنهاد داد که از سوی قوه قضائیه اعلام گردد، افرادی که این ماده سمی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند در مرگ ناشی از  از مصرف کنندگان آن نیز شریک هستند و باید عواقب قانونی و مجازات ناشی از آن را بپذیرند.

فروش غیرقانونی قرص برنج

دکتر سید حسن هاشمی در این نامه اظهار داشت هر ساله صدها نفر از شهروندان ایرانی بر اثر مصرف ماده ای سمی، به نام “قرص برنج” جان خودرا ازدست می دهند. علیرغم آنکه واردات، تولید و توزیع و فروش این ماده سمی از طریق مراجع قانونی مکررا ممنوع اعلام گردیده است، لیکن طبق گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور این ماده همچنان در صدر علل ایجاد مسمومیت و مرگ و میر ناشی از مسمومیت و خودکشی با مواد سمی در شهروندان ایرانی است.

متاسفانه علیرغم همه تمهیدات بعمل آمده از سوی مسئولین، این ماده سمی همچنان به سادگی از طریق بعضی مغازه های خرده فروشی در سطح شهر در دسترس متقاضیان می باشد.

ایشان پیشنهاد دادند که از طرف قوه قضائیه اعلام گردد؛ افرادی که این ماده سمی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند در مرگ ناشی از مصرف کنندگان آن نیز شریک هستند و باید عواقب قانونی و مجازات ناشی از آن را بپذیرند. به اعتقاد این وزارت اعلام چنین تصمیمی از سوی قوه قضائیه تاثیر بسیار مهمی در کاهش عرضه غیرقانونی این ماده سمی و کاهش مرگ و میر ناشی از آن خواهد داشت.

 

منبع: ایفدانا

طراحی سایت