❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

آنفلوآنزا

هشدار وزارت بهداشت درباره “آنفلوآنزا”

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد

گروه‌های پرخطر واکسن بزنند!

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از گروه‌های پرخطر خواست واکسیناسیون آنفلوآنزای فصلی را جدی بگیرند.

دکتر محمد مهدی گویا گفت: مطالعات وزارت بهداشت نشان می‌دهد موارد شدید این بیماری نسبت به سال گذشته بیشتر بوده و باید به مساله واکسیناسیون توجه بیشتر کرد.

وی افزود: آنفلوآنزای فصلی در برخی استان‌ها به نسبت جمعیت‌شان گسترش بیشتری داشته و لازم است مردم به نکات بهداشتی بیشتر توجه کنند.

وی این استان‌ها را به ترتیب چهارمحال و بختیاری، قزوین، اصفهان، خراسان جنوبی، ایلام، یزد، زنجان، کرمان، کردستان، همدان و آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نگرانی در زمینه این بیماری وجود ندارد و در کل آنچه مشاهده می‌شود با سال گذشته از لحاظ گستردگی بیماری تفاوتی ندارد.

تکذیب شایعه یک فوت به دلیل واکسن

وی با اشاره به شایعه فوت یک فرد بر اثر استفاده از واکسن، ضمن رد این شایعه بیان داشت: تمام شایعات در این زمینه تکذیب می‌شود. روایت چنین شایعاتی جان مردم را در معرض تهدید قرار می‌دهد و لازم است از انجام چنین کارهایی اکیدا خودداری شود. وزارت بهداشت مسئول امنیت سلامت مردم کشور بوده و از تمامی توان نیروی انسانی و علمی خود بهره‌گیری می‌کند تا آخرین و به‌روزترین اطلاعات و راهنمایی‌ها را برای پیشگیری و مراقبت از بیماری در اختیار مردم قرار دهد.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، برگزاری گردهمایی بزرگ متخصصان و پزشکان درگیر در امر کنترل بیماری آنفلوآنزا در وزارت بهداشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: این گردهمایی در ۱۶ و ۱۷ دی‌ماه برگزار شد. در این گردهمایی سالیانه ۲۲۰ نفر از متخصصان، مدیران بیماری‌ها و کارشناسان کنترل آنفلوآنزای همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حضور داشتند. در این گردهمایی آخرین دستاوردهای پیشگیری، درمان و کنترل عوارض بیماری آنفلوآنزا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی افزود: مدرسین این برنامه آموزشی دو روزه از برجسته‌ترین اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بودند.

وی ادامه داد: نظر به این که هم اکنون در فصل آنفلوآنزای فصلی قرار داریم و موارد بیماری رو به افزایش است، این گردهمایی جهت بررسی آخرین دستاوردهای درمانی و تشخیصی برگزار شد.

منبع: ایسنا

طراحی سایت