❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

مکمل های مورد نیاز بزرگسالان

ویتامین و مکمل های مورد نیاز بزرگسالان

ویتامین و مکمل های مورد نیاز بزرگسالان شامل موادیه که بر اثر افزایش سن بدن با کمبود اونها روبه رو می شه، هر چه سن ما بالاتر می ره، بدنمون با مشکلات متعددی می تونه روبه رو بشه که سلامتی رو به خطر میندازن، از جمله اونا می شه به خطر احتمال پوکی استخوان، آلزایمر، رماتیسم، چروک پوستی و… اشاره کرد.

به طور مثال پزشکان برای افردی که در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستن، ممکنه مکمل کلسیم و ویتامین D تجویز کنن و یا اگر خانمی باردار باشین، اسید فولیک به پیشگیری از نقایص هنگام تولد کمک می کنه و یا اگر شما در حال کار بر سلامت قلبتون باشین، امگا ۳ توصیه می شه.

پس از ۴۰ سالگی

در دوران سنین بالای ۴۰ یا ۵۰ سال بدن مواد کمتری جذب می کنه، ممکنه بدن به برخی مواد بیشتر و به سایرین کمتر نیاز داشته باشه. به فرض مثال بانوان به مقدار آهن کمتر (حدود ۸ میلی گرم در روز) و کلسیم بیشتری نسبت به قبل از زمان یائسگی نیازمند می شن. به دلیل کاهش تولید استروژن، استخوان ها ضعیفتر شده و بدن کلسیم کمتری رو جذب می کنه.

بعد از حدود ۵۰ سالگی، خانم ها باید ۱۲۰۰ میلی گرم و آقایان ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم در روز مصرف کنن. نیاز به ویتامین D هم با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کنه. بعد از ۷۰ سالگی باید ۸۰۰ واحد ویتامین D در روز به بدن برسه که بهتره از مکمل های حاوی این ویتامین حتما استفاده بشه.

هم چنین از سن ۵۰ سالگی به بعد جذب ویتامین B12 را از طریق تغذیه با مشکل مواجه می شه. در این سنین باید از مکمل های حاوی این ویتامین استفاده کرد.

هم چنین افت توان جنسی، دیابت، بر هم خوردن سلامت ریه، مشکل پروستات، یائسگی، مشکلات قلبیو… همگی باعث افت بدنی در بزرگسالان می شه که مصرف ویتامین و مکمل های مورد نیاز بزرگسالان می تونه در این زمان چاره ساز باشه.

منبع: مثبت سبز

طراحی سایت