❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

❕ این سایت هیچ گونه فعالیت و همکاری با دیجی کالا ندارد❕

ضدآفتاب

۵ باور نادرست درباره ضد آفتاب

برخی از مردم تصورات نادرستی در مورد کرم‌های ضد آفتاب دارند. همین باعث می‌شود که آن را به میزان کافی و در زمان‌های مناسب استفاده نکنند. در این مقاله به ۵ مورد از متداولترین باورهای غلط درباره کرم ضد آفتاب اشاره شده است.

آیا کرم ضد آفتاب آرایشی در صورتمان لک ایجاد می‌کنند؟

خیر,کرم‌های ضد آفتاب آرایشی اعم از رنگی و ساده هم مانند انواع ضد آفتاب های غیر آرایشی باعث محافظت از پوست در برابر نور آفتاب و پیشگیری از بروز لک‌های پوستی می‌شوند.

آیا بعضی از برندهای ضدآفتاب باعث ایجاد لک می شود؟

 این شایعات در مورد شرکت مای (my) یا الارو (ellaro) و … به گوش می‌رسد. این قضیه نیز فاقد پشتوانه علمی است و درواقع هیچ کرم ضد آفتابی باعث ایجاد لک پوستی نمی‌شود.

آیا ضدآفتاب ایرانی سازگاری بیشتری با پوست ایرانی ها دارد؟

 این تصور کاملاً اشتباه است. کرم ضد آفتاب یک ترکیب محافظ شیمیایی در برابر نور خورشید است و جغرافیا و آب‌وهوا تأثیری در میزان اثربخشی آن ندارد.


آیا در یاییز و زمستان و روزهای ابری استفاده از کرم ضدآفتاب مفید است؟

یکی از شایع‌ترین باورهای غلط این است که برخی فکر می‌کنند در هوای ابری و یا در فصول پاییز و زمستان نیازی به استفاده از ضد آفتاب ندارند. درحالی‌که میزان اشعه نور خورشید در تمامی روزهای سال به‌اندازه‌ای هست که نیاز باشد برای محافظت از پوست خود  از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

آیا برای تجدید ضدآفتاب باید صورت را شست؟

یکی از باورهای غلطی که باعث می‌شود برخی نسبت به تجدید ضد آفتاب سستی کنند این است که تصور می‌کنند برای هر بار تجدید نیاز است که ضد آفتاب قبلی را بشویند. درحالی‌که نیازی به این کار نیست. شما می‌توانید روی ضد آفتاب قبلی آن را تمدید کنید و شاید جالب باشد که بدانید این کار اثربخشی کرم ضدآفتاب را بیشتر خواهد کرد.

نکات مهم

  • ۱- بهتر است برای کودکان بعد از دو سالگی از ضد آفتاب مخصوص کودکان استفاده شود.
  • ۲-مصرف ضد آفتاب خصوصاً برای افرادبا پوست روشن یک عمل آرایشی و لوکس محسوب نمی‌شود؛ بلکه یک فرایند درمانی است که سلامت پوست را تضمین خواهد کرد.

منبع: سایت داروخانه تهران

طراحی سایت